DIY pre bábätká / Montessori hračky od 3 – 6 mesiacov

Rate this post

Na Pintereste som mala nástenku s inšpiráciami na detské hračky už dávno predtým, ako Eliáš bol. Výroba hračiek ma skutočne baví. Vždy som vedela, že budem vyrábať hračky v rámci svojich možností. No Montessori hračky posunuli moje predstavy o level vyššie.

Na začiatok som sa inšpirovala na výrobu týchto troch Montessori hračiek

  • úchopová húsenička
  • kruh s guľôčkou
  • kruh s guľôčkami pripomínajúci hrkálku
  • + zvyšné komponenty som využila na výrobu nových závesných hračiek na hrazdičku

POTREBUJEME

  • 9 ks drevených korálok vo veľkosti 33mm
  • koženú šnúrku ( kúpila som 5 m aby bolo aj do zásoby )
  • 3 ks drevených kruhov vo veľkosti 40 mm
  • nožnice

PS : odporúčam kúpiť 10 ks korálok, 5 ks kruhov budete mať do zásoby na nové DIY a nemusíte platiť opäť poštovné.

  1. Prvé si vyrobíme úchopové guličky, alebo komerčne nájdete hračku pod názvom úchopová húsenička či červík. My si vyrobíme jej prírodnú dizajnovú verziu. Budeme potrebovať 5 ks drevených guličiek a koženú šnúrku. Na šnúrku si navlečieme 5 ks drevených guličiek. Konce koženej šnúrky poriadne uviažeme na uzol, aby guľôčky nevypadli. Všetko bezpečne otestujeme predtým, ako hračku odovzdáme bábätku. Hotovo ! Prvú hračku máme vyrobenú !
  2. Druhá hračka bude pripomínať hrkalku alebo kruh s guľôčkou uprostred. Bábätko sa učí uchopovať krúžok rúčkami a s pribúdajúcimi mesiacmi sa naučí guľôčku v strede posúvať. Je to veľmi jednoduché, tu je podrobný postup na výrobu.
  3. Posledná tretia hračka bude pripomínať hrkálku. Krúžok, ktorý si dokáže bábätko uchytiť rúčkami s guľôčkami, ktoré pri pohybe narážajú o seba a vydávajú zvuk. Bábätko môže samozrejme krúžok aj drevené guľôčky vkladať do úsť a slúži tým táto hračka aj ako drevené hryzátko.

Ak vám zvýšili kožené odrezky zo šnúrky, tak ich nevyhadzujte. Môžete si z nich vyrobiť napríklad takéto zvyšné hračky pre bábätko.

Stužky som rozobrala z predošlého návodu na hračky na hrazdičku a vytvorila nové hračky.

Z pôvodných 3 hračiek mám nakoniec 6. Tri z nich poputujú naspäť na hrazdičku, aby mal Eliáš stále nové hračky.

Kreativite sa mädze nekladú a preto si môžete vytvoriť hračky akékoľvek. Podstata spočíva v tom, aby sa hračky dokázali jednoducho uchopiť ( krúžok ), aby vydávali zvuk ( rolnička ), aby boli zdravotne nezávadné ( drevo ), aby boli bezpečné ( poriadne utiahnuté kožené šnúrky ) a zaujali malé bábätko. Ak ich vaše hračky nebudú zaujímať, nechajte im čas. Možno práve nemajú náladu na úchopovú húseničku alebo kruh s rolničkou. Vnímajte bábätká ako dospelákov. Ani vy nemáte chuť každý deň variť či upratovať.

Na výrobu hračiek som sa inšpirovala tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *