Nová kolekcia hračiek a jarná aktivita s deťmi

Rate this post

Potrebovala som “tvrdý reštart”.

Taký, ktorý násilne praktizujeme na tlačítku počítača, ktorému sa niekoľko mesiacov dožičilo len milión otvorených súborov, stiahnutých filmov a plného odpadkového koša. Obsah mojej hlavy vyzeral ako kolečko na pracovnej ploche, ktoré sa z 10 minút načítalo hodinu a ponúkalo dve možnosti – vypnúť a reštart.

Už netlačím na seba, nestresujem sa predajom. Pomaly vytváram malé zásoby. Pripravujem novinky, učím sa lepšie pracovať so šijacím strojom. Zdokonaľujem v rámci možnosti dizajnové prevedenie.

Nemám momentálne žiadne “fancy” priestory na tvorbu ( ak nepočítam kuchynský stôl ). Strihám na zemi. Oblečenie som zredukovala na nevyhnutné minimum, aby som mala priestor na uskladnenie látok. Ak to všetko znie prehnane zúfalo, tak verte, že je. Je to však také, aké to je. Momentálna situácia v ktorej sa nachádzam. To však neznamená, že bude trvať večne.

Na tento rok som mala len dva veľké plány – presťahovať sa a zúčastniť sa aspoň jedného väčšieho dizajn marketu. Nenaplnilo sa ani jedno z nich, zatiaľ. Oba sú v procese a potrebujú svoj čas. Tak, ako som ja potrebovala ten svoj.

Výsledkom zimného resetu je najmilšia jarná kolekcia, ktorou ma inšpiroval môj dvojročný Eliáš.

Jeho duša dychtivo túžila po malej huňatej mačičke. A tak som počas jedného chladného večera vdýchla život vlnenej látke. Rozžiarila som oči a naplnila jeho detské srdce.

Pred pár dňami som čítala o umeleckom odchode veľmi talentovanej tvorkyne. Písala o tom, ako musí bežať rýchlejšie, aby dokázala stáť na jednom mieste.

Minulý rok som bežala tak rýchlo, aby som dokázala ustáť. Preto sa tento rok nesie v duchu pokojnej chôdze.

Preto … ak si potrebujete dopriať reštart, urobte to. Ak potrebujete pokojnú chôdzu, spomaľte.

Vytvorte novú a čerstvú pôdu pre kreatívne nápady.

DIY / Jarná aktivita s deťmi

S Eliášom sme sa rozhodli vyrobiť si vajíčko z plste. Vyskúšali sme máčať a žmýkať guličku z ovčieho rúna v mydlovej vode.

Potrebovali sme len

  • biele a farebné ovčie rúno / plsť
  • mydlovú teplú vodu
  • plstiacu ihlu na dokončenie

… následne ju obaliť vo farebnej ovčej plsti

výsledok sa veľmi nepodobal našej predstave a tak sme vajíčko upravili plstiacou ihlou

Myslím, že podoba s vajíčkom od dinosaura nie je vôbec náhodná. Takýto efekt dosiahnete, ak vajíčko najskôr namáčate v teplej mydlovej vode a potom upravíte ihlou. Zvyšné “vajíčka” do našej sezónnej jarnej výstavky som naplstila už len ihlou. Ale aj napriek tomu, sme si s E. užili príjemné chvíle výrobou vajíčka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.