Pomalý šatník / 10 x 10 výzva

Rate this post

Výzva s názvom 10 x 10 nie je matematická rovnica, ale skratka pre desať dní X desať outfitov. Hlavným princípom tejto výzvy je poukázanie na fakt, s akým malým množstvom oblečenia si úplne v poriadku a bez krvavých sĺz dokážeme postačiť na 10 dní nášho pozemského života.

Zároveň mnohých možno prekvapí, že nedokážu nájsť vo svojom šatníku základné kúsky, ako biela košeľa či biele tričko. Jajáj ! Tak možno práve tu je “pes zakopaný”. Ak ste ten typ, ktorý stojí ráno 20 minút pred skriňou a roní slzy so slovami : “zas si nemám čo obliecť…” možno postačí dokúpiť biele bavlnené tričko a popelínovú bielu košeľu a ranný problém je vyriešený. V sekáči alebo na swapoch medzi kamošmi sa určite niečo pekné biele nájde. Toto je môj zoznam oblečenia na 10 dní, kedže som sa od včerajšieho dňa zapojila do výzvy 10×10.

Môj zoznam na 10 dní

  • 1 x biela popelinová košeľa
  • 1 x biele bavlnené tielko
  • 1 x biele bavlnené tričko
  • 1 x čierne široké nohavice
  • 1 x rifľová bunda
  • 1 x sukňa
  • 1 x šaty
  • 1 x čierny svetrík
  • 1 x šľapky
  • 1 x biele tenisky

Do zoznamu sa nepočíta spodné prádlo a doplnky. Nerátala som ani pyžamo.

Ja som si naviac pridala do zoznamu čierne termo tričko, športové legíny a Martinovu čiernu bundu, aby som mohla ísť s nosičom vonku aj v trošku chladnejšom alebo podvečernom počasí.

Ak je niektorý kúsok z vášho šatníka pre vás počas 10 dní nevyhnutý, ja osobne by som ho do celkového počtu 10 ks nerátala. Ako napríklad pracovný odev alebo ak je pre vás nevyhnutná veľká bunda do ktorej zapnete seba aj dieťa v nosiči.

Dajte si však pozor na farby a materiál, aký zvolíte do svojho kapsulového šatníku na 10 dní. Pravdepodobne budete prať v práčke všetko dokopy, preto odporúčam zvoliť podobné farby a materiály, alebo aspoň také, ktoré sa medzi sebou nefarbia.

Možno si mnohí poviete : “uf, koľko kusov oblečenia už len potrebuje mama na materskej ?” No ja rozhodne nie som ten typ človeka, ktorý prežije v pyžame 1/2 dňa a druhú 1/2 dobojuje v špinavých teplákoch. Áno, mám aj ja svoje dni, kedy by som najradšej strávila len v legínach alebo teplákoch. No ja si pokojne oblečiem šaty a spravím si make up aj napriek tomu, že plánujem stráviť zvyšok dňa len doma. Nepotrebujem sa nahodiť len preto, aby ma niekto videl. Robím to pre seba, pre svoj dobrý pocit. V tomto prístupe neskutočne obdivujem francúzske ženy. Oni vzdávajú úctu svojmu dňu ešte aj v noci, kedy si obliekajú len pekné pyžamá. Vraj preto, že aj noc je súčasť ich dňa a takto krásne si ho poctia.

Za mňa odporúčanie – vyberte si do kapsulového šatníka na 10 dní niečo pekné. Čo vás najviac robí šťastným ? Sú to šaty ? Sukňa ? Alebo nohavice ? Never mind, noste si čo sa vám páči a čo vás robí šťastným. Či svoj čas trávite “len” doma alebo brázdite svet z hora nadol.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *