DIY pre deti – magnetické rybičky

Rate this post

Vyrábať DIY projekty pre malé deti je úplne iný level. Netuším, či sa s tým budú hrať, no neskutočne ma tvorba pre detského “diváka” baví. Pohrám sa s výrobou ja a potom tadá, môžeš sa s tým hrať ty. Keď sa hra pokazí alebo omrzí, nič sa nestalo ak sa vyhodí. Všetko sú to výrobky z odpadového materiálu a náklady boli takmer nulové. Jedným z takých projektov sú aj magnetické rybičky pre deti, alebo ako som túto hru familiárne nazvala “Rybník”. Ja si veľmi dobre pamätám na plastové rybičky, ktoré sme v krúžku chytali umelou paličkou na magnet. Dokázali sme sa s touto hračkou vyhrať doslova celé hodiny.

Aké sú výhody vlastnoručnej výroby hračiek pre deti ?

 • minimálna ekologická stopa
 • čas strávený kreatívnou tvorbou a sebarealizáciou
 • nízke náklady
 • minimálna psychická ujma na zdraví ( ak sa to pokazí, nezošediviem, koľko to stálo ) – preháňam samozrejme
 • pridaná hodnota produktu ( vlastnoručná výroba )

Čo všetko budeme potrebovať na výrobu magnetických rybičiek ?

 • zvyšky látky, stužky na medúzu
 • papier, pero, nožnice
 • ihlu a niť
 • vatu na vypchatie rybiek
 • kovové spinky na papier
 • drievko, špagát a magnet na udicu
 • lepidlo – ideálne tavnú pištoľ na prilepenie magnetu

Postup

 1. Ako prvé si predkreslíte na papier voľnou rukou rybku, kapra, delfína, medúzu, žraloka … neprikladala som tomu žiaden perfekcionizmus, ako prišlo tak som nakreslila. Vytvoríte šablónu, ktorú vystrihnete.
 2. Šablónu obkreslíte na látku a vystrihnete z každej farby 2 ks.
 3. Vystrihnuté kusy prišijete k sebe ( vnútornou stranou ) strojom alebo rukou ( ihla a niť ) a koniec chvosta ponecháte neprešitý, aby sa rybka mohla prevrátiť ( peknou ) stranou navrch.
 4. Do nosa rybky vložíte 2 ks kovových kancelárskych spiniek a zvyšok tela vyplníte vatou. Môžete použiť aj vlnu, plsť… akékoľvek ľahké vlákno na vyplnenie tela rybky.
 5. Chvost ryby prešijete a uzavriete rybku.
 6. Ak tvoríte medúzu, vystrihnite len hlavou, ktorú rovnakú vyplníte spinkami a vatou. Do vnútornej strany tela medúzy prišijete stužky alebo povrázok “ako chápadlá”.
 7. Udicu si vytvoríte veľmi jednoducho. Ja som použila drievko, ktoré som našla v prírode. Trošku som ho opracovala a nožíkom zbavila starej kôry.
 8. Na vrch udice si priviažete šnúrku, ktorú dodatočne prilepíte tavnou pištoľou, aby sa samovoľne nepohybovala.
 9. Dostatočne silný magnet prilepíte tavnou pištoľou na druhý koniec šnúrky. Magnet si vopred vyskúšajte na vyrobených rybkách, aby uniesol ich váhu.
 10. Tadá ! Rybník je na svete. Lov sa môže začať.

Samozrejme nápadom sa opäť hranice nekladú a rybkám môžete vytvoriť z krabice a farebných papierov vlastný rybník. Môžete si vytvoriť rybky z pestrofarebných plstí a doviesť ich vzhľad k dokonalosti. Dokonca môžete vytvoriť morské rybky či prehistorické ryby.

Ja som ponechala rybky úplne jednoduché, možnom časom rozšírime dno rybníka o ďalšie príšerky.

Verím, že ste si užili pri výrobe kopec zábavy. Určite mi nechajte vedieť dolu v komentári pod článkom, ako sa vám výroba rybiek podarila. Môžete ma sledovať aj na mojom Instagrame @hellovali , kde pravidelne pridávam rôzne tipy a fotografie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *