ORGANIC BASICS / KONIEC DOBY KOSTICOVEJ

Rate this post

Do smrti nezabudnem na ten pocit príchodu domov, odopnutia si kosticovej vystuženej podprsenky a prvého nádychu po celom dni. Au !

“KONIEC DOBY KOSTICOVEJ !” by mohol byť pokojne transparentný plagát vyvesený na každom verejnom stĺpe osvetlenia.

Šťasteny tie, ktoré majú možnosť chodiť bez podprsenky. Pre nás ostatné, nemať nič nie je ani pohodlé, ani zdravé, pretože istá podpora sa odporúča.

Podľa antropológovov Sydney Singer a Soma Grismaijer, ktorí sa dlhodobo zaoberajú problematikou vplyvu oblečenia na ľudské zdravie, dospeli k záveru neustáleho nosenia vystuženej kosticovej podprsenky takto :

z testovaných 4000 žien malo

  • až tri zo štyroch žien, ktoré nosili podprsenku 24 hodín denne, ochoreli na rakovinu prsníka
  • zo žien, ktoré nosili podprsenku menej ako 12 hodín denne, ochorela na rakovinu prsníka jedna z 52 žien
  • zo žien, ktoré nenosili podprsenku vôbec, ochorela na rakovinu prsníka iba jedna žena zo 168 žien

Top4fitness zas píše vo svojom článku o tom ako si vybrať správne športovú podprsenku, že je veľmi podstatné nosiť oporu pri akomkoľvek pohybe, napríklad pri nevinnej svižnej prechádzke. Svalové vlákna sa oslabujú a bez opornej podprsenky hrozí ich natiahnutie. A tak sa ľudovo stane to, že prsia “ovisnú”.

Počas dňa je dôležité nosiť oporu, napríklad bezšvovú, nevystuženú, bez kostíc. Jednoducho niečo príjemné, bavlnené alebo veľkou novinkou sú podprsenky z tencelu.

Tencel, alebo menej komerčný názov lyocell, sa získava z dužiny dreva, konkrétne z dreva eukalyptu.

Materiál je príjemne chladivý, rýchlo schne a dobre saje pot. Odborníci na materiály ho prirovnávajú k hodvábu. Je to neuveriteľný skvost. Organic Basics sú na tencelové podprsenky skutoční fach majstry.

Podarilo sa mi uloviť tencelovú podprsenku od Organic z druhej ruky. Nová je trošku väčšia investícia.

Pred jej kúpou som si prečítala niekoľko recenzií, do bodky boli všetky že 100% ÁNO ! Slovenskú recenziu som našla len tú od LaFlorita , zvyšok len zahraničné recenzie. Len viete…ako to býva. Ak pod recenziou nájdem zľavový kupón. Pomyslím si, že napíšete úprimnú recenziu, ak to bol barter alebo platená spolupráca ? Skutočne by ste vykreslili niekoho, kto vám pošle svoj produkt zadarmo negatívne ?

Chcela som len jediné, poriadnu podprsenku. Odštartovala som svoju cestu za pomalou a udržateľnejšou módou a nechcela som sa vzdať bez boja. Niečo čo vydrží aj podrží. A minimálne jeden až niekoľko rokov nebudem musieť riešiť problém podprsenka. Alebo sa nebudem hanbiť vyzliecť v kabínke u lekára. Určite viete, čo tým myslím.

Spodné prádlo a džínsy sú kúsky odevu, ktoré z duše nenávidím nakupovať. Ak by som našla niečo dokonalé, do konca života by som si kupovala dookola len tie isté kúsky a nič iné.

Nuž, myslím si, že Organic Basics odviedlo naozaj slušnú prácu a ak zoderiem túto z druhej ruky, určite pôjdem do nich znova.

Ich tencelová podprsenka je neskutočne tenká a ľahká, môj prvý dojem bol, že toto má udržať prsia ženy, ktorá kojí ?

Verte či nie, drží. Je to masaker. Super ľahký, tenký a príjemne chladivý materiál drží tak pevne, ako košíčková bavlnená podprsenka, ktorá je v porovnaní s tencelom, že úha – nikdy viac.

Nepresvitá a môžem v nej nosiť aj biele tričko.

Jej strih je dokonale vyriešený. Trojuholníkový tvar je totižto skvelý, ak práve kojíte. Fensi šmensi kojo podprda.

Mimochodom Organic Basics sú ekologickí blázni. Na Goodonyou majú najvyššie hodnotenie udržateľnosti. Záleží im napríklad aj na tom, aby ich stránka bola Low Impact Website. Píšu na eshope toto :

“Internet je špinavý. Prenos údajov vyžaduje elektrickú energiu, ktorá vytvára uhlíkové emisie – a tie vedú k zmene klímy. Webová stránka Low Impact znižuje prenos údajov až o 70% v porovnaní s bežnými webovými stránkami.”

Moje hodnotenie na záver : vybrala som si správne. Mimochodom zvažovala som aj slovenskú značku podprseniek od Laskovo či Créeme , robia naozaj poctivú prácu.

Ak máte svoje tipy na udržateľné spodné prádlo, pokojne mi ich môžete nechať dolu v komentároch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.