Ako si vyrobiť deodorant

5/5 - (3 votes)

Vyrábať si vlastnú kozmetiku je alchýmia pre mnohých z nás. Aj pre mňa. Pred výrobkami na tvár, telo, vlasy mám veľký rešpekt, pretože úprimne, stačí jeden X a krásne pestované vlasy, či nechty sú v čudu. Prvý plán, ktorý nevyšiel podľa mojich predstáv bolo vyrobiť žihľavový tekutý šampón. Namiesto 100% olivového mydla alebo inak aj kastílskeho mydla, som použila mydlo olivové ( olivové mydlá v obchode nie sú 100% olivové, len s prídavkom ).

Prvý, ani druhý pokus mi nevyšiel a vlasy ostali tvrdé a načechrané, akoby som ich tupírovala celú noc. Rozhodla som sa upustiť od tekutého šampónu a vymyslela som vyrobiť prírodný dezodorant.

Prišlo mi to celkom vhod, pretože starú Rexonu som akurát dopoužívala. Posledný krát s Rex.

Tak zbohom v budúcom živote, odo dnes už len prírodný deodorant.

RECEPT NA DOMÁCI DEZODORANT

– 100 g kokosového oleja ( najlepšie v bio kvalite, predsa je to vaša pokožka )

10 kvapiek esenciálneho oleja ( levanduľový alebo tea tree oba pôsobia hojivo a upokojujúco, najmä pri čerstvo oholenej pokožke )

– 50 g jedlej sódy

– 50 g zemiakového škrobu

POSTUP

Všetky nádobky a pomôcky opláchneme vriacou vodou. Vo vodnom kúpeli si roztopíme kokosový olej, vmiešame esenciu, pridáme sódu a škrob. Dobre vymiešame, naplníme nádobky na dezodorant a po stuhnutí môžme aplikovať.

TIP: nádobky môžu byť sklenené, plastové, alebo pôvodný obal zo starého dezodorantu – len nezabudnite poriadne dezinfikovať

VÝHODY

– cena a dostupnosť surovín na výrobu

– domáca kozmetika ( viete, čo všetko bolo použité )

– šetrná k životnému prostrediu

– bez zbytočných obalov

– netestovaná na zvieratách

2 thoughts on “Ako si vyrobiť deodorant

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.